Fitness ile Estetik Görünüm

BURADASIN
fitness body before after

Fitness ile Estetik Görünüm Nasıl Kazanılır ?

Fitness ve sağlıklı beslenme üzerine uzmanların özellikle bu işle uğraşan insanları bilgilendirmek amaçlı seminer, eğitim ve görüşmeler yaptıkları bilinmektedir. Fitness beslenme uzmanları günlük alınan kalorilerin çok önemli olduğunu ve bu kalorilerin kontrol altında tutulmadığı takdirde; yağ olarak vücutta depolandığını söylemektedirler. Besinlerin kalori değerleri özellikle fitness çalışması yapan kişiler açısından da son derece önemlidir. Vücutta gün içerisinde alınan kalorinin fitness hareketleri yapılarak yakılması gerekmektedir. Fabrika üretimi olan besinlerin üzerlerinde genel açıklama olarak karbonhidrat, yağ, protein vb. değerler yansıtılmaktadır. Bu değerlere uygun olarak beslenme programı dâhilinde hareket edilmesi şarttır. Günlük çalışmalarınızı sürekli düzenli ve arttırılabilen ağırlıklarla sağlamanız da yeterli olmaz. Fitness çalışmalarında değişen vücut yapısının düzenli olarak alınması gereken hayati önem taşıyan gıdalar bulunmaktadır.

Estetik Görünmek için Neler Yapılmalıdır ?

Önem Taşıyan Gıdalar

  • Fitness çalışmalarında sürekli olarak dikkat edilmesi gereken su ihtiyacıdır. Vücut terleme yoluyla attığı toksinler ile birçok mineral ve tuzun azalmasına neden olmaktadır. Bununla beraber su kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda kortizol adındaki hormonun üretilmesini engelleyerek kasların erimesini engellemektedir. Kortizol hormonunu dengede tutar. Yüksek tansiyonu dengelemektedir.
  • Kafein ve enerji içeceklerinden uzak durulması gerekmektedir. Bu türde içecekler vücudun çalışma prensibini bozar.
  • Çiğ badem, kuru baklagiller, ıspanak, süt ve süt ürünleri, yulaf, yumurta, hindi, yerfıstığı ezmesi, avokado, somon türünde gıdaların tüketilmesi ve düzenli olarak fitness çalışması sağlanması sonucunda kas gelişiminiz daha hızlı gelişir.

Bu Yazi Toplam da 84 Görüntüleme okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Benzer Yazilar

Organik Yaşam

Organik Yaşam ve Fitness

Aralık 28, 2016
Crossfit Nedir ?, Crossfit Nasıl Yapılır ?,

Fit Kalmanın Sırları

Kasım 7, 2016

Yorumlar (2 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX