Fitness Yapın Fit Kalın

BURADASIN
fitness-yapin

Fitness Yapın, Daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için en uygun şekilde beslenmeli ve sağlık açısından zararlı gıdaları tüketmemeliyiz. Çalışma koşulları ağır veya hareketsizlik, kişilerin kalp, damar ve dolaşım sistemleri üzerine yaşadıkları birçok farklı sorunun oluşmasında etkin rol oynamaktadır. Sürekli hareketsiz ve sabit olarak çalışan kişilerin zamanla dolaşım sistemlerinde büyük sorunlar oluşmaya başlarken en büyük kurtarıcının spor olduğu bilinmektedir. Spor yaparken vücudun anatomik yapısında bulunan damarlar ve organların çalışması en uygun düzeyde sağlanabilmektedir. Bütün sistem tam anlamıyla görevlerini yapar. Düzenli spor yapmak bu görevi yerine getirirken fitness çalışmaları sayesinde sürekli olarak kasların ve iskelet sisteminin düzene girmesini sağlamaktadır. Bu da daha düzenli ve dolgun kas sisteminin oluşmasında rol oynar. Sağlıklı beslenme ile düzenli vücut geliştirme çabaları kişilerde olumlu sonuçlara neden olacaktır.

fitness-yapin

Fitness Yapın

Sağlıklı Beslenmenin Geçerli Kuralları

Sağlıklı beslenme vücut sağlığı açısından son derece önemlidir. Vücut içerisinde parçalanan besinlerin organlara ve dokulara zarar vermeden sindirilerek vücuttan atılması gerekmektedir. Sağlıklı beslenmenin ana kurallarından bir tanesi kullanılan yemek yağlarıdır. Kesinlikle zeytinyağı ile pişirilen yiyecekler kullanılması gereklidir. Çay ve kahve şekersiz tüketilebilir. Düzenli olarak kuruyemiş tüketilmesi vücut düzeninin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Fitness çalışmalarından sonra muhakkak çikolatalı süt tüketimi sağlanmalıdır. Unlu gıda tüketiminin sınırlı olması ve tam tahıllı ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Et ve tavuk tüketiminde yağsız ya da az yağlı ürünlerin tüketilmesi şarttır. Meyve suyu veya gazlı içeceklerin kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir.

Bir sonraki yazımız olan sağlıklı yaşam adlı makaleyi okumanızda fayda var. 🙂

Bu Yazi Toplam da 301 Görüntüleme okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Yorumlar (4 Yorum)

  • Muhammet Ali Gökdemir

    Maalesef yağlı gıdalara günümüzde çok yer veriyoruz bunun içinde sağlıki olamıyoruz. Spordan sonra da çikolatalı süte çok iyi deginmissiniz Teşekkürler.

  • Mehmet Kökçü

    Bende fitness’e başlamayı düşünüyordum burada yararlı bilgiler buldum teşekkür ederim.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX