Sağlık Demek Yaşam Demek

BURADASIN
Sağlıklı Yaşama, Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı yaşam kadar düzgün bir şekilde spor yapmak da sağlık açısından son derece önemlidir. Günlük yaşamınızdan kaynaklı stresin hayatınızı olumsuz etkilemesi veya bazı kişilerin iş hayatlarında sürekli hareketsiz kalmaları da sağlıksız yaşamın oluşmasına büyük etki sağlar. Bu türde olumsuz durumlarda kişiler bu kalitesiz yaşamdan kurtulmak için fitness ve sağlıklı beslenmeyi aynı anda uygulayarak üzerlerinde bulunan olumsuz enerjiyi atabilecektir. Düzenli ve programlı spor yapan kişilerin de kan ve dolaşım sistemlerinde olumlu değişimler olduğu bilinmektedir. Ayrıca fitness türünde spor yapan kişilerin de iskelet ve kas sistemlerinde gelişim ve dayanıklılık artmaktadır. Fitness yaparken etkili gelişimi izlemenin en iyi yolu da bu konuda eğitmenlerden alınan programlara uygun hareket edilmesidir.

Sağlıklı Yaşama, Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Yaşama, Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Yaşam Ve Düzenli Beslenme

Eğitmenlerin yardımcı olduğu konular genelde vücudumuzun kol ve bacak kas gelişimi, göğüs ve karın bölgesinde yapılan çalışmalar, omuz ve sırt bölgesi türünde yapılan çalışmalardan oluşmaktadır. Bu çalışmalardan önce sıklıkla yapılması gereken ısınma hareketlerine dikkat edilmesi; kas ve iskelet sisteminde yaşanan sorunların engellenmesine, nefes alıp verme konusunda sağlanan disiplinin oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Bu konulara bir hayli dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi durumda ısınmadan yapılan çalışmaların büyük sakatlıklar doğurduğu bilinen bir gerçektir.

Vücut Çalışmasında Dikkat Edilecek Yiyecekler

Fitness ile uğraşan kişilerin tüketmemesi gereken yiyecekler bulunmaktadır. İlk olarak işlenmiş gıdalardan, soya ürünlerinden, şeker, trans yağ asitlerinden, bitkisel yağ asitlerinden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan zinde kalmanın yolları adlı makaleyi okumanızda fayda var. 🙂

Bu Yazi Toplam da 239 Görüntüleme okundu


Bu Yaziyi Paylaş :

Benzer Yazilar

Crossfit Nedir ?, Crossfit Nasıl Yapılır ?,

Crossfit Nedir ?

Eylül 30, 2016
Zumba Dansı Nedir

Zumba Dansı Nedir ?

Eylül 8, 2016

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


TemaHEX